SK | CZ

Haas Fertigbau - Haas Fertigbau SK

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Máte nejaké referenčné domy?

Áno, sú uvedené na internete v sekcii Vzorové domy. Nájdete tu kontakty na majiteľov, s ktorými si treba vopred dohodnúť prehliadku. Okrem toho môžete navštíviť niektoré naše rozostavané domy počas Dní otvorených dverí, ktoré pravidelne usporadúvame po celej republike a zverejňujeme ich na webe aj na našom facebookovom profile.

V čom sú vaše domy lepšie než murované?

Drevostavby Haas Fertigbau sú ekologické, a to nielen kvôli úspore nákladov na kúrenie, ale aj vďaka používaniu zdravotne neškodných a obnoviteľných materiálov. Okrem toho je naša výroba od roku 2018 plne neutrálna aj z hľadiska produkovania CO2. Ďalšou dôležitou prednosťou pri drevostavbe je rýchlosť výroby a výstavby. S nami môžete bývať do 12 mesiacov po podpísaní zmluvy. Vďaka výrobe stenových panelov v halách môžeme stavať aj v zime. A v neposlednom rade vám garantujeme fixnú cenu. V Haas Fertigbau sa nemusíte obávať žiadnych viacprác ani ďalších nákladov.

Aká je životnosť drevostavieb?

V Kanade, kde drevostavby majú dlhoročnú tradíciu, stoja už 100 rokov. Najstarší dom Haas Fertigbau stojí od roku 1977. Ďalším dôkazom dlhej a dobrej životnosti je naše Obchodné centrum v Prahe. Dom bol postavený pred 30 rokmi v Nemecku. Po piatich rokoch bol rozmontovaný a presťahovaný na Černokosteleckú ulicu, kde stojí už 25 rokov. Príďte sa presvedčiť sami! Ale veľmi dôležitý je spôsob užívania a údržby domu.

Akú máte kapacitu výroby?

Spoločnosť Haas Fertigbau vďaka trom výrobným závodom v Česku, Rakúsku a Nemecku ponúka prakticky neobmedzenú výrobnú kapacitu. Bežne vyrábame okolo 1000 stavieb ročne.

Ako dlho trvá vlastná stavba domu?

Od začiatku montáže na pripravenú základovú dosku (spodnú stavbu) až do odovzdania hotového domu trvá stavba maximálne zmluvne určených 80 pracovných dní. Priemerne nám však na kompletnú dodávku rodinného domu na kľúč stačí 60 pracovných dní.

Aké poskytujete záruky?

Štandardne poskytujeme záruku predĺženú na 36 mesiacov, teda o rok dlhšie ako určuje zákon, k tomu dávame 30-ročnú garanciu na statiku domu. Vďaka overenému, pevnému a kvalitnému systému, dokonalému spracovaniu a mnohoročným skúsenostiam z výstavby si Haas Fertigbau môže dovoliť veľkorysú garanciu.

Je v cene domu aj základová doska?

Základová doska (spodná stavba) nie je v cene zahrnutá. V cene je projekt spodnej stavby aj vypracovanie cenovej ponuky na jej dodávku. Orientačná cena je 4 000 až 4 400 Kč/m2 s DPH. Konečná cena závisí od stavebného pozemku (geografických a geologických podmienok, prístupnosti a pod.). Montáž vám zaistíme alebo si ju môžete na základe dodanej projektovej dokumentácie zaistiť sami.

Ako funguje garancia ceny?

Podľa zmluvy vám cenu nového domu garantujeme 12 mesiacov od dátumu podpísania zmluvy do dátumu začiatku stavby. Garancia ceny je samozrejme platná aj počas výstavby, nemôže sa teda stať, že by sa cena domu v jej priebehu zvýšila.

Môžete mi pomôcť s financovaním?

Vďaka úzkej spolupráci s bankami vám pomôžeme zaistiť v zjednodušenom procese veľmi výhodný hypotekárny úver s bezkonkurenčnými podmienkami. Po celý čas s vami bude v kontakte náš úverový špecialista s 15-ročnou praxou, ktorý každému klientovi prispôsobí úver na mieru. Pomôže vám pripraviť podklady a bude s bankou rokovať namiesto vás. Na vás zostane iba doložiť príjmy a výdavky.

Možno upraviť dispozície typového projektu? Môžem si dodať vlastný projekt?

Áno a ešte raz áno. 99 % nami vytvorených domov sú domy na želanie, podľa projektu vytvoreného na mieru. Ponuka typových domov – bungalovov i poschodových – je pre zákazníkov iba prvotnou inšpiráciou, konečná podoba vždy záleží od konkrétnych predstáv a potrieb. Takže vám postavíme aj dom podľa individuálneho projektu – či už ho máte alebo ho pre vás vypracujeme. Navyše u nás za individuálny projekt nezaplatíte ani korunu navyše. Štúdiu pre vás vypracuje náš projektant úplne zadarmo.

Aký je rozdiel medzi difúzne otvorenou a uzavretou stavbou?

Téma difúzne uzavretej a otvorenej konštrukcie je veľmi zložitá. Pre podrobnejšie informácie môžete kontaktovať našich obchodných zástupcov, ktorí vám všetko radi vysvetlia. V skratke možno povedať, že predpokladom difúzne uzavretej konštrukcie je minimalizácia prestupov vodnej pary, ktorá vzniká pri bežnom užívaní domu, napr. pri varení, kúpaní a pod., do samotnej nosnej drevenej konštrukcie, čo zaistí dlhú životnosť domu. V Haas Fertigbau tento systém používame už takmer 50 rokov. Naproti tomu cez difúzne otvorenú konštrukciu vychádzajú pary čiastočne von. V dome treba vždy zaistiť dostatočné vetranie a to buď prirodzenou cestou oknami, alebo inštaláciou centrálnej vetracej jednotky s rekuperáciou.

Čo ak sa dostane vlhkosť do vonkajšieho panela?

Vďaka používanej technológii difúzne uzavretej konštrukcie a dielenskému spracovaniu je riziko minimálne. Keby sa to napriek tomu stalo, napr. pri bleskových povodniach, stena sa dá zo strany interiéru otvoriť a nechať dokonale vyschnúť.

Ako je to s energetickou náročnosťou vašich stavieb?

Všetky naše domy sú nízkoenergetické a spĺňajú požiadavky platného zákona pre budovy s takmer nulovou spotrebou energie (NZEB). Napríklad vďaka štandardne dodávanej izolačnej stene Thermo-Protect® Premium-G získate vynikajúci koeficient prestupu tepla v hodnote U = 0,13 W/m2K. Každý dom vieme vybaviť fotovoltaickou elektrárňou (FVE), solárnymi kolektormi, tepelným čerpadlom a podobne. Samozrejmosťou pri každej našej drevostavbe je doklad o energetickej náročnosti budovy (PENB).

Majú drevostavby problém s horľavosťou?

Drevostavby spĺňajú vďaka svojmu oplášteniu všetky parametre požiarnej odolnosti rovnako ako murované stavby. Dom okrem toho vybavíme optickým detektorom požiaru, ktorý monitoruje a reaguje na prítomnosť dymu (viditeľné splodiny horenia), aj na zvýšenú teplotu v miestnosti spôsobenú požiarom. Detektor so vstavanou sirénou lokálne upozorní na požiar.

Ako riešite vo vašich drevostavbách akustiku?

Stavby Haas spĺňajú všetky požiadavky akustických noriem s dostatočnou rezervou a zaistia tak vysoký štandard bývania a pocit komfortu. Vďaka dvojitému oplášteniu a zvukovoizolačným vlastnostiam obvodových stien Thermo-Protect® a vnútorných priečok si na svoje prídu milovníci hudby, aj ticha. S kročajovým hlukom stropnej konštrukcie si zas jednoducho poradí 50 mm vrstva betónového náteru a kročajová izolácia pod ňou.

Aké používate technológie?

Všetky dostupné. Bežne používame ústredný systém kúrenia s výhrevnými telesami alebo podlahový systém ústredného kúrenia, oboje s rôznymi zdrojmi tepla. Výber je len na vás – vybrať si môžete plynový kondenzačný kotol, elektrické podlahové výhrevné systémy, tepelné čerpadlo, elektrokotol s akumuláciou aj bez akumulácie, kotol na biomasu, elektrické konvektory alebo teplovzdušné kúrenie. Atraktívne sú solárne systémy alebo dodávka centrálneho vetrania s rekuperáciou. Všetky ponúkané technológie a podrobnosti nielen o vykurovaní nájdete na našom webe TU.

Aké sú štandardy vybavenia domu?

Spolupracujeme iba s overenými a dlhodobo vyskúšanými dodávateľmi. Radi sa chválime, že to, čo je inde za príplatok, je u nás štandard. Všetko štandardné vybavenie a širokú ponuku nadštandardných vybavovacích predmetov nájdete na webe v zákazníckej sekcii: https://www.haas-fertigbau.cz/vybaveni-domu a samozrejme v zmluve.

Môžem pripevniť na stenu kuchynské skrinky?

Do obvodových stien a priečok môžete v celej ich ploche ukotviť prakticky akékoľvek skrinky, police, obrázky, televízor… a nepotrebujete na to žiadne špeciálne kotviace prvky. Pretože parotesná fólia (Klima-kontroll membrána) je umiestnená pod dvojitým plášťom zo sadrokartónu a OSB dosky, nemusíte sa obávať narušenia funkcie konštrukčného systému následkom jej pretrhnutia. Viac informácií nájdete v návode na používanie domu TU.

Je možné v drevostavbe prirobiť dodatočne zásuvky?

Dostatočný počet a rozmiestnenie zásuviek je dobré si rozmyslieť vopred a zahrnúť už do samotného projektu. Ďalšie zásuvky je možné prirobiť, pre rozvod možno použiť podlahovú lištu. Plochý prívodný kábel možno zapustiť do sadrokartónovej dosky.

Ak nechcem na fasáde polystyrén, ponúkate inú alternatívu?

Vonkajšie steny Thermo-Protect® ponúkame aj v inej verzii s izoláciou z minerálnej čadičovej vlny. Viac o ponuke stien nájdete TU.

Môžem mať v drevostavbe veľké alebo francúzske okná, prípadne HS portál?

Vďaka masívnej konštrukcii a 200 mm hrubým KVH hranolom naše konštrukcie umožňujú veľké rozstupy a inštaláciu veľkých okien, francúzskych okien / balkónových dverí a HS portálov. Limitujúca je len veľkosť, resp. hmotnosť daného prvku z hľadiska montáže. Bežne osadzujeme vo výrobe okná do šírky 3 m, väčšie okná je nutné osadiť až na stavbe.

Možno drevostavbu postaviť aj na zle dostupnom pozemku?

Dostupnosť pozemku zistíme osobne na mieste a urobíme všetko preto, aby sme sa tam dostali s našimi kamiónmi. Podmienkou pre kamióny a žeriavy je minimálna šírka cesty 3 metre a polomer otáčania 12 metrov. Cesta a mostíky musia byť dimenzované na zaťaženie min. 40 ton. V krajných prípadoch môžeme celostenové panely preložiť na menšie auto.

 

VŠEtko O DREVOSTAVBÁCH

Na tretíkrát to pánovi Martinovi vyšlo

Na tretíkrát to pánovi Martinovi vyšlo

Keď si človek postaví dom, vždy spozoruje, že sa pritom niečomu priučil, čo mal rozhodne vedieť ešte predtým, ako začal stavať. Aj keď autorom týchto slov nie je pán Martin, ale filozof Friedrich Nietzsche, napriek tomu by s nimi tento otec dvoch detí určite súhlasil.

3D prehliadka bungalovu RIO

3D prehliadka bungalovu RIO

Ponúkame vám jedinečnú možnosť navštíviť typový bungalov Rio v 3D virtuálnej prehliadke.

Nová materská škola pre 50 detí

Nová materská škola pre 50 detí

Spoločnosť Haas Fertigbau v máji dokončila novú materskú školu pre 50 detí v českých Roztokách u Prahy.

Využite májovú zľavu na novú drevostavbu

Využite májovú zľavu na novú drevostavbu

Hypotéky a ceny nehnuteľností neustále rastú! My ale ponúkame zľavu pri uzatvorení zmluvy na novú drevostavbu Haas Fertigbau.

MÔŽEME VÁM POSTAVIŤ AJ GARÁŽ

MÔŽEME VÁM POSTAVIŤ AJ GARÁŽ

K novému domu patrí aj miesto pre štvorkolesových členov vašej rodiny. Pokiaľ nie je priestor pre vaše auto súčasťou samotného domu, máte na výber – okrem nekrytej parkovacej plochy – len dve možnosti: prístrešok alebo garáž.