SK | CZ

Haas Fertigbau - Haas Fertigbau SK

Späť na výpis článkov

CHODNÍK V KORUNÁCH STROMOV V KRKONOŠIACH

15. 11. 2017

Plánujete výlet do Čiech? Navštívte Chodník v korunách stromov (Stezka v korunách stromů) na okraji Janských Lázní v Krkonošiach! Chodník je 1300 metrov dlhý a bol otvorený v júli 2017.

Na realizácii turistickej atrakcie na úpätí Čiernej hory sa na výstavbe troch objektov podieľala aj spoločnosť Haas Fertigbau Chanovice. Firma Haas Fertigbau Chanovice bola dodávateľom troch objektov tohoto projektu.

Zmluva s Haas Fertigbau bola podpísaná na konci januára tohoto roku a hneď po podpise zmluvy začala príprava vykonávacej dokumentácie tak, aby sa stihla čo najskôr zahájiť výroba troch objektov, ktoré Haas Fertigbau v Krkonošiach staval - vstupný objekt s pokladňami, výstupný objekt s reštauráciou, sociálnym zariadením, obchodom pre zákazníkov a kanceláriami vedenia a objektu odpadového hospodárstva. 

Prvé kamióny prišli na stavbu 19. marca, to ešte bolo na stavbe 10 cm snehu a základová doska bola pod ľadom. Na dokončenie všetkých troch objektov boli necelé tri mesiace, v polovici júna boli budovy odovzdané a 2. júla 2017 bol celý chodník slávnostne otvorený pre verejnosť. Priebeh realizácie sprevádzali časté výkyvy počasia, montáž prebiehala za extrémnych podmienok. Zložité podmienky a termíny výstavby kládli extrémne nároky na všetkých pracovníkov Haas Fertigbau. 

Návštevníci sa však majú na čo tešiť. Vodorovná časť chodníka vedie až 23 metrov nad terénom. Po 410 metroch za zanorí do podzemnej jaskyne s priemerom 13 metrov, kde je expozícia podzemia s 3D modelmi. Na expozícii úzko spolupracuje Správa Krkonošského národného parku. Návštevníci tu môžu študovať mikrosvet pôdy, od koreňov po najmenšie živočíchy. Z betónovej jaskyne vedie chodník na 45 metrov vysokú vežu. 

Do korún stromov v Krkonošiach sa môžu pozrieť aj návštevníci s hendikepom - stavba je plne bezbariérová a na svoje si prídu aj vyznávači adrenalínu. Súčasťou chodníka je aj suchý tobogán. Nechýbajú ani adrenalínové atrakcie, na ktorých si deti a dospelí vyskúšajú svoju odvahu a zručnosť.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ

Na tretíkrát to pánovi Martinovi vyšlo

Na tretíkrát to pánovi Martinovi vyšlo

Keď si človek postaví dom, vždy spozoruje, že sa pritom niečomu priučil, čo mal rozhodne vedieť ešte predtým, ako začal stavať. Aj keď autorom týchto slov nie je pán Martin, ale filozof Friedrich Nietzsche, napriek tomu by s nimi tento otec dvoch detí určite súhlasil.

3D prehliadka bungalovu RIO

3D prehliadka bungalovu RIO

Ponúkame vám jedinečnú možnosť navštíviť typový bungalov Rio v 3D virtuálnej prehliadke.

Nová materská škola pre 50 detí

Nová materská škola pre 50 detí

Spoločnosť Haas Fertigbau v máji dokončila novú materskú školu pre 50 detí v českých Roztokách u Prahy.