SK | CZ

Haas Fertigbau - Haas Fertigbau SK

Späť na výpis článkov

Na tretíkrát to pánovi Martinovi vyšlo

17. 1. 2019

Keď si človek postaví dom, vždy spozoruje, že sa pritom niečomu priučil, čo mal rozhodne vedieť ešte predtým, ako začal stavať. Aj keď autorom týchto slov nie je pán Martin, ale filozof Friedrich Nietzsche, napriek tomu by s nimi tento otec dvoch detí určite súhlasil.

Až tretí dom, bungalov od spoločnosti Haas Fertigbau, je naplnením predstáv pána Martina a jeho blízkych o ideálnom bývaní.

„Ten prvý dom bol stelesnením manželkiných snov o ceste z mesta. Kúpili sme starý dom na dedinke a ja som rýchlo zistil, že popri práci trávim všetky voľné chvíle nakupovaním stavebného materiálu a opravami všetkého možného. To sa pre nás pre všetkých ukázalo ako slepá ulička. Našťastie sme na tom neprerobili a s pomocou rodičov sme si potom kúpili zánovný poschodový dom. Ten bol v dobrom technickom stave, ale tie schody, a naviac účty za elektrinu mi robili starosti. Našou výhodou bolo, že sme sa nebáli zmeny, naopak - spoločne s manželkou sme si povedali, že je načase využiť nadobudnuté skúsenosti a v kľude nájsť to pravé bývanie,“ vysvetľuje pán Martin.

Pozemok našiel v jednom z menších miest Stredočeského kraja, ktorého výhodou bola dobrá občianska vybavenosť so školou a dojazdovou vzdialenosťou do Prahy. Dodávateľa a typ domu vyberali veľmi starostlivo. Keď sa pán Martin s manželkou podrobne zoznámili s ponukou na trhu, mali obaja manželia jasno - nový dom má byť jednopodlažný, energeticky úsporný a bude to drevostavba. V novom dome by tiež mal byť dostatočný priestor k stretávaniu sa, súčasťou riešenia mala byť garáž a určite by nemala chýbať veľká terasa. Do prvého kola sa dostalo 10 firiem, ktoré sa montovanými drevostavbami zaoberajú. Z nich sa do finálnej trojky dostali okrem spoločnosti Haas Fertigbau aj dvaja veľký domáci výrobcovia. U všetkých troch firiem si rodina prezrela vzorové domy a jednala s lokálnymi obchodnými zástupcami. „Navštívili sme aj domy, kde už rodiny bývali a opýtali sme sa ich na skúsenosti s výstavbou, servisom a s bývaním po nasťahovaní. Samozrejme sme mali predstavu, ako by náš dom mal vyzerať. Nakoniec sme si od každého z týchto troch výrobcov vybrali typový bungalov a požiadali sme ich o individuálne úpravy presne podľa našich predstáv. Napríklad garáž, ktorú sme chceli ako súčasť domu, nemala ústiť priamo do interiéru, ale mala mať samostatný vchod. Riešili sme aj kúrenie a chladenie domu, zaujímal nás samozrejme tepelný komfort a prevádzkové náklady,“  popisuje výber pán Martin.

Haas Fertigbau to u rodiny pána Martina nakoniec jednoznačne vyhral. Videli, že drevostavby Haas Fertigbau sú v porovnaní s ponukou konkurenčných firiem o niečo drahšie, napriek tomu si ich cenovú ponuku a riešenie vybrali. Stavbu financovali hypotékou a každá ušetrená koruna sa im samozrejme hodila, výborné skúsenosti doterajších majiteľov rodinných domov Haas Fertigbau a servis ich obchodného zástupcu ich presvedčili. „A aj po piatich rokoch bývania musím povedať, že sme urobili dobre. To tradičné, nie som tak bohatý, aby som si kupoval lacné veci tu platilo na 100 %. Dom je maximálne komfortný, v zime si urobíme radosť ohňom v krbe a zvyšných 9 mesiacov sme veľa vonku na veľkej terase. Tá je výborne prístupná z obývačky s kuchyňou a aj z našej spálne. A aj po rokoch chválim nemeckú kvalitu a českú vynaliezavosť - projektanti nemali problém s našimi požiadavkami a prístup obchodného zástupcu a aj šéfa montáže bol príkladný. Naviac nemáme žiadnu závadu, všetko funguje tak, ako má. To čakanie na ten správny dom sa nám vyplatilo. Sme tu spokojní a na prekvapenie našich známych, radi na celý proces výberu a výstavby domu spomíname.“

PREČÍTAJTE SI TIEŽ

3D prehliadka bungalovu RIO

3D prehliadka bungalovu RIO

Ponúkame vám jedinečnú možnosť navštíviť typový bungalov Rio v 3D virtuálnej prehliadke.

Nová materská škola pre 50 detí

Nová materská škola pre 50 detí

Spoločnosť Haas Fertigbau v máji dokončila novú materskú školu pre 50 detí v českých Roztokách u Prahy.

Využite májovú zľavu na novú drevostavbu

Využite májovú zľavu na novú drevostavbu

Hypotéky a ceny nehnuteľností neustále rastú! My ale ponúkame zľavu pri uzatvorení zmluvy na novú drevostavbu Haas Fertigbau.