SK | CZ

Haas Fertigbau - Haas Fertigbau SK

Späť na výpis článkov

Nová materská škola pre 50 detí

28. 5. 2018

Spoločnosť Haas Fertigbau v máji dokončila novú materskú školu pre 50 detí v českých Roztokách u Prahy.

Počet obyvateľov Roztok sa v posledných 15 rokoch zvýšil zhruba o tretinu na viac ako 9 000. Kapacita roztockých škôlok bola pred výstavbou nového objektu v Palackého ulici relatívne vysoká a ponúkala miesto pre približne 300 detí, no napriek tomu desiatky miest stále chýbali. Vedenie obce v čele so starostom Jánom Jakobom rozhodlo už v roku 2016 o zvýšení kapacít o cca 65-75 detí, pričom 50 miest mala poskytnúť práve nová budova v Palackého ulici (tá spadá organizačne pod MŠ v ulici Spešného). Tu stála od februára 2010 tzv. kontajnerová škôlka s jednou triedou, ktorá však bola vo veľmi zlom stave a preto bola v rámci výstavby novej budovy odstránená a nahradená novou drevostavbou. 

Investorom nového objektu bolo mesto Roztoky, ktoré financovalo výstavbu z vlastných zdrojov a z európskych fondov. V súťaži o verejnú zákazku na stavebné práce spojené s výstavbou novej budovy bolo podaných päť ponúk. Spoločnosť Haas Fertigbau v nej presvedčivo zvíťazila. Ing. Ivan Goll, CSc., z Mestského úradu Roztoky u Prahy dodáva: „Už vo výzvach k podaniu ponuky sme špecifikovali montovanú alebo modulárnu stavbu ako stavebný systém. Dôvodom bola hlavne rýchlosť realizácie, ktorá je pre tento typ objektov typická. Hodnotiacimi kritériami bola cena celkovej ponuky (60 %), dodacia lehota (20 %) a vhodnosť, vyváženosť, estetičnosť, efektívnosť a komplexnosť riešenia (20 %). Z piatich uchádzačov sa ako jednoznačne najvýhodnejšia ukázala ponuka Haas Fertigbau, ktorá bodovala cenou, ale aj rýchlosťou dodania a komplexnosťou riešenia. Po minuloročnom zvýšení kapacity o 25 miest sa nám tento rok podarilo pridať ďalších 50 miest pre deti z Roztok. Starať sa o ne budú štyri pani učiteľky a pomocný personál na výdaj jedla a upratovanie.“

Autorom projektu bola plzenská projekčná kancelária Pilsprojekt, s.r.o., ktorá navrhla prízemný nepodpivničený objekt so sedlovou strechou so sklonom 15°. Pôdorysné rozmery vlastného objektu sú 28,2 × 14,1 m. Na južnej strane na objekt nadväzuje terasa, ktorá je prístupná z učební a cez ktorú je sprostredkovávané zásobovanie výdajne jedla. Jedná sa o difúzne uzavretú montovanú drevostavbu z prefabrikovaných stenových panelov, ktoré sú montované na stavbe. Nosná konštrukcia je z drevených KVH profilov 140 mm s výplňou minerálnej plsti. V projekte je použitý certifikovaný systém s atestom na konštrukcie DP2, ktorý využíva k obojstrannému oplášteniu sádrovláknité dosky fermacell. Obvodové stenové panely majú hrúbku 283 mm a stredné stenové panely 192 alebo 144 mm. Oproti bežným konštrukciám Haas Fertigbau je pri škôlke zvýšená svetlá výška miestnosti a v konštrukcii panelov sú bežne používané OSB dosky nahradené sádrovláknitými doskami fermacell, ktoré okrem iných výhod ponúkajú aj vysokú protipožiarnu odolnosť konštrukcie.

Josef Přinda z Haas Fertigbau, manažér projektu, k novej škôlke dodáva: „V realizácii materských škôl je naša spoločnosť veľmi silná, máme za sebou niekoľko úspešných realizácií. Okrem výhodnej ceny a rýchlosti bodujeme aj kvalitou nášho konštrukčného systému, ktorý je nielen energeticky úsporný, ale aj staticky odolný a ponúka výborné akustické a protipožiarne parametre. Termíny plníme na sto percent, koniec koncov to potvrdil aj priebeh výstavby novej škôlky v Roztokách. “

  • Zastavaná plocha – vlastný objekt 396,51 m2
  • Spevnená plocha – pochôdzňa 156 m2
  • Spevnená plocha – odkvapový chodník 22,5 m2
  • Spevnená plocha – parkovanie automobilov 60,5 m2
  • Obostavaný priestor: 1 950 m3
  • Úžitková plocha: 342,69 m2
  • Plocha pozemku: 1 867 m2
  • Trávnatá plocha oplotenej časti pozemku 1 231 m2 (tj. 24,62 m2 na 1 dieťa)
  • Zastavanosť pozemku (zastavaná + spevnená plocha): 34 %

PREČÍTAJTE SI TIEŽ

3D prehliadka bungalovu RIO

3D prehliadka bungalovu RIO

Ponúkame vám jedinečnú možnosť navštíviť typový bungalov Rio v 3D virtuálnej prehliadke.

Využite májovú zľavu na novú drevostavbu

Využite májovú zľavu na novú drevostavbu

Hypotéky a ceny nehnuteľností neustále rastú! My ale ponúkame zľavu pri uzatvorení zmluvy na novú drevostavbu Haas Fertigbau.

MÔŽEME VÁM POSTAVIŤ AJ GARÁŽ

MÔŽEME VÁM POSTAVIŤ AJ GARÁŽ

K novému domu patrí aj miesto pre štvorkolesových členov vašej rodiny. Pokiaľ nie je priestor pre vaše auto súčasťou samotného domu, máte na výber – okrem nekrytej parkovacej plochy – len dve možnosti: prístrešok alebo garáž.