SK | CZ

Haas Fertigbau - Haas Fertigbau SK

Späť na výpis článkov

Nová materská škola pre 50 detí

28. 5. 2018

Spoločnosť Haas Fertigbau v máji dokončila novú materskú školu pre 50 detí v českých Roztokách u Prahy.

Počet obyvateľov Roztok sa v posledných 15 rokoch zvýšil zhruba o tretinu na viac ako 9 000. Kapacita roztockých škôlok bola pred výstavbou nového objektu v Palackého ulici relatívne vysoká a ponúkala miesto pre približne 300 detí, no napriek tomu desiatky miest stále chýbali. Vedenie obce v čele so starostom Jánom Jakobom rozhodlo už v roku 2016 o zvýšení kapacít o cca 65-75 detí, pričom 50 miest mala poskytnúť práve nová budova v Palackého ulici (tá spadá organizačne pod MŠ v ulici Spešného). Tu stála od februára 2010 tzv. kontajnerová škôlka s jednou triedou, ktorá však bola vo veľmi zlom stave a preto bola v rámci výstavby novej budovy odstránená a nahradená novou drevostavbou. 

Investorom nového objektu bolo mesto Roztoky, ktoré financovalo výstavbu z vlastných zdrojov a z európskych fondov. V súťaži o verejnú zákazku na stavebné práce spojené s výstavbou novej budovy bolo podaných päť ponúk. Spoločnosť Haas Fertigbau v nej presvedčivo zvíťazila. Ing. Ivan Goll, CSc., z Mestského úradu Roztoky u Prahy dodáva: „Už vo výzvach k podaniu ponuky sme špecifikovali montovanú alebo modulárnu stavbu ako stavebný systém. Dôvodom bola hlavne rýchlosť realizácie, ktorá je pre tento typ objektov typická. Hodnotiacimi kritériami bola cena celkovej ponuky (60 %), dodacia lehota (20 %) a vhodnosť, vyváženosť, estetičnosť, efektívnosť a komplexnosť riešenia (20 %). Z piatich uchádzačov sa ako jednoznačne najvýhodnejšia ukázala ponuka Haas Fertigbau, ktorá bodovala cenou, ale aj rýchlosťou dodania a komplexnosťou riešenia. Po minuloročnom zvýšení kapacity o 25 miest sa nám tento rok podarilo pridať ďalších 50 miest pre deti z Roztok. Starať sa o ne budú štyri pani učiteľky a pomocný personál na výdaj jedla a upratovanie.“

Autorom projektu bola plzenská projekčná kancelária Pilsprojekt, s.r.o., ktorá navrhla prízemný nepodpivničený objekt so sedlovou strechou so sklonom 15°. Pôdorysné rozmery vlastného objektu sú 28,2 × 14,1 m. Na južnej strane na objekt nadväzuje terasa, ktorá je prístupná z učební a cez ktorú je sprostredkovávané zásobovanie výdajne jedla. Jedná sa o difúzne uzavretú montovanú drevostavbu z prefabrikovaných stenových panelov, ktoré sú montované na stavbe. Nosná konštrukcia je z drevených KVH profilov 140 mm s výplňou minerálnej plsti. V projekte je použitý certifikovaný systém s atestom na konštrukcie DP2, ktorý využíva k obojstrannému oplášteniu sádrovláknité dosky fermacell. Obvodové stenové panely majú hrúbku 283 mm a stredné stenové panely 192 alebo 144 mm. Oproti bežným konštrukciám Haas Fertigbau je pri škôlke zvýšená svetlá výška miestnosti a v konštrukcii panelov sú bežne používané OSB dosky nahradené sádrovláknitými doskami fermacell, ktoré okrem iných výhod ponúkajú aj vysokú protipožiarnu odolnosť konštrukcie.

Josef Přinda z Haas Fertigbau, manažér projektu, k novej škôlke dodáva: „V realizácii materských škôl je naša spoločnosť veľmi silná, máme za sebou niekoľko úspešných realizácií. Okrem výhodnej ceny a rýchlosti bodujeme aj kvalitou nášho konštrukčného systému, ktorý je nielen energeticky úsporný, ale aj staticky odolný a ponúka výborné akustické a protipožiarne parametre. Termíny plníme na sto percent, koniec koncov to potvrdil aj priebeh výstavby novej škôlky v Roztokách. “

  • Zastavaná plocha – vlastný objekt 396,51 m2
  • Spevnená plocha – pochôdzňa 156 m2
  • Spevnená plocha – odkvapový chodník 22,5 m2
  • Spevnená plocha – parkovanie automobilov 60,5 m2
  • Obostavaný priestor: 1 950 m3
  • Úžitková plocha: 342,69 m2
  • Plocha pozemku: 1 867 m2
  • Trávnatá plocha oplotenej časti pozemku 1 231 m2 (tj. 24,62 m2 na 1 dieťa)
  • Zastavanosť pozemku (zastavaná + spevnená plocha): 34 %

PREČÍTAJTE SI TIEŽ

Na tretíkrát to pánovi Martinovi vyšlo

Na tretíkrát to pánovi Martinovi vyšlo

Keď si človek postaví dom, vždy spozoruje, že sa pritom niečomu priučil, čo mal rozhodne vedieť ešte predtým, ako začal stavať. Aj keď autorom týchto slov nie je pán Martin, ale filozof Friedrich Nietzsche, napriek tomu by s nimi tento otec dvoch detí určite súhlasil.

3D prehliadka bungalovu RIO

3D prehliadka bungalovu RIO

Ponúkame vám jedinečnú možnosť navštíviť typový bungalov Rio v 3D virtuálnej prehliadke.

Využite májovú zľavu na novú drevostavbu

Využite májovú zľavu na novú drevostavbu

Hypotéky a ceny nehnuteľností neustále rastú! My ale ponúkame zľavu pri uzatvorení zmluvy na novú drevostavbu Haas Fertigbau.