SK | CZ

Haas Fertigbau - Haas Fertigbau SK

Späť na výpis článkov

ŠPORTOVÁ HALA V ČESTLICIACH

4. 12. 2017

V posledných dňoch roku 2016 zahájilo združenie firiem Haas Fertigbau Chanovice, s. r. o., a BERGER BOHEMIA, a. s., z Plzne stavebné práce na novej telocvični v obci Čestlice v okrese Praha-východ.

Kolaudácia a odovzdanie prebehlo v auguste 2017, v skúšobnej prevádzke je hala od septembra 2017 určená predovšetkým pre potreby ZŠ a MŠ Čestlice, záujmových športových krúžkov detí miestnej ZŠ a ďalšie športové aktivity (TJ SOKOL Čestlice a Škola Taekwondo ITF NA-MU). Investorom bola obec Čestlice, autorom projektu je spoločnosť PilsProjekt, s. r. o. , z Plzne. Celkové vonkajšie pôdorysné rozmery stavby sú 40,8 × 17,1 m, z juhu pristavený prístrešok stavby zväčšuje celkovú dĺžku stavby na 42,7 m. Športová hala je vysoká deväť metrov, nad túto výšku vystupuje šesť solárnych termických panelov na streche objektu. Svetlé vnútorné rozmery hernej plochy sú 30 × 15,6 m (medzi stĺpmi) a najnižšia svetlá výška pod väzník je 6,4 m, najvyššia svetlá výška 8,4 metra. Konštrukcia je difúzne uzatvorená, celá stavba je riešená v čo najvyššej miere prefabrikácie – u samotnej telocvični je to kombinácia železobetónového skeletu, železobetónových prahov s prefabrikovanými panelmi, pozdĺžne spevnenie a výmeny sú z lepeného lamelového dreva. Celá stavba zázemia 1. NP, 2. NP a pôdneho priestoru je samonosná konštrukcia, riešená princípom montovanej drevostavby. Nosníky strechy sú navrhnuté z klenutých väzníkov z lepeného lamelového dreva GL36h uložených na železobetónových pilieroch. Opláštenie telocvične je z PUR panelov, ktoré sú uložené na železobetónových prahoch a po celej výške stavby kotvené železobetónovými piliermi. Interiér telocvične je kombináciou materiálov v bielej farbe v kontraste s drevenými prvkami. Podhľad tvoria biele perforované akustické panely.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ

Využite májovú zľavu na novú drevostavbu

Využite májovú zľavu na novú drevostavbu

Hypotéky a ceny nehnuteľností neustále rastú! My ale ponúkame zľavu pri uzatvorení zmluvy na novú drevostavbu Haas Fertigbau.

MÔŽEME VÁM POSTAVIŤ AJ GARÁŽ

MÔŽEME VÁM POSTAVIŤ AJ GARÁŽ

K novému domu patrí aj miesto pre štvorkolesových členov vašej rodiny. Pokiaľ nie je priestor pre vaše auto súčasťou samotného domu, máte na výber – okrem nekrytej parkovacej plochy – len dve možnosti: prístrešok alebo garáž.

OCENENIE DREVOSTAVBA ROKA 2017

OCENENIE DREVOSTAVBA ROKA 2017

Z veľtrhu Drevostavby 2018 sme si odniesli aj cenné víťazstvá!

Náš bungalov Inštinkt z Popůvek pri Brne získal ocenenie "Drevostavba roka 2017 – cena Asociácie dodávateľov montovaných domov".