SK | CZ

Haas Fertigbau - Haas Fertigbau SK

TECHNOLÓGIE

Vždy kladieme zásadný dôraz na kvalitu a rýchlosť výstavby certifikovaným systémom, nízku energetickú náročnosť stavaných drevostavieb, zdravotnú nezávadnosť používaných materiálov a šetrnosť k životnému prostrediu.

NÍZKOENERGETICKÝ DOM - PASÍVNY DOM

Energeticky úsporné, nízkoenergetické, pasívne, aktívne, s takmer nulovou spotrebou energie – to všetko sú prívlastky domov, ktoré sa ponúkajú záujemcovi o nové bývanie.

Záujemca chce pritom hlavne dom, ktorého prevádzka ho bude stáť čo najmenej, a ktorý súčasne ponúkne optimálny tepelný komfort.

A práve také domy Haas Fertigbau ponúka.

Viac informácií

SYSTÉMY VYKUROVANIA NA MIERU

V drevostavbách Haas Fertigbau bežne používame ústredný systém vykurovania s vykurovacími telesami alebo podlahový systém ústredného kúrenia, obidva s rôznymi zdrojmi tepla. Výber je celkom na vás – vybrať si môžete plynový kondenzačný kotol, elektrické podlahové vykurovacie systémy, tepelné čerpadlo, elektrokotol s akumuláciou a bez akumulácie, kotol na biomasu, elektrické priamotopy alebo teplovzdušné vykurovanie. Atraktívne sú „balíčky vykurovania“, napríklad teplovodné so solárnym ohrevom alebo fotovoltaický s elektrickým kotlom, zásobníkom TUV a prípravou vrátane projektu pre fotovoltaickú elektráreň s napojením do distribučnej siete.

SOLÁRNE SYSTÉMY

Termické a fotovoltaické systémy so zárukou výkonu

Ako už vyššie uvedené naznačuje, naše drevostavby dokážeme na mieru a podľa požiadaviek klientov vybaviť termickými a fotovoltaickými solárnymi systémami špičkovej kvality. Nami používané fotovoltaické systémy pracujú s riadením prietokov do vody, projekt rodinného domu samozrejme počíta aj s potrebným usporiadaním rozvodov v rozvádzači. Fotovoltaická elektráreň je vybavená vysoko kvalitnými fotovoltaickými modulmi s polykryštalickou technológiou článkov a účinnosťou až 16,15 %. Na tieto panely je výrobcom daná záruka až 10 rokov, čo výrazne presahuje zákonom stanovenú lehotu. Záruka výkonu je 25 rokov s predpokladaným lineárnym poklesom.

Do našich domov dodávame solárne kolektory VAILLANT. S nimi možno ušetriť až 70 % ročných nákladov na ohrev teplej úžitkovej vody a až 30 % ročných nákladov na kúrenie.

VETRACÍ SYSTÉM S REKUPERÁCIOU

Nepretržitá výmena vzduchu s minimálnou stratou energie

V našich drevostavbách nechýba ani systém riadeného vetrania s rekuperáciou, a to ako decentrálny, tak aj centrálny. Rekuperácia zaisťuje nepretržitú výmenu vzduchu s minimálnou stratou energie. Privádzaný vonkajší vzduch prechádza cez rekuperačný výmenník vo vnútri vzduchotechnickej jednotky, do ktorého z druhej strany vstupuje teplý odpadový vzduch z objektu. Čerstvý vzduch sa ohreje bez toho, aby sa zvyšovali náklady na vykurovanie. Rekuperácie sú veľmi výkonné – spätne získavajú až 95 percent tepla z odvádzaného vzduchu. Rekuperácia chráni pred prachom, peľom a hlukom a zamedzuje vznik plesní. Voliteľným doplnkom rekuperácií je entalpický výmenník tepla, ktorý dokáže nielen ohrievať čerstvý vzduch, ale odovzdáva do neho aj potrebnú vlhkosť. Zároveň tým optimalizuje relatívnu vlhkosť vzduchu v interiéri.

Už samotnou rekuperáciou možno ušetriť až 50 percent nákladov na kúrenie. V kombinácii s ďalšími systémami používanými v rodinných domoch Haas Fertigbau je toto číslo ešte výraznejšie. Mnohí majitelia drevostavieb tak bývajú príjemne prekvapení, keď je ich ročné vyúčtovanie energií často výrazne nižšie ako v pôvodných domoch, a dokonca i v menších bytoch.

INTELIGENTNÉ DOMY

Ak plánujete stavbu domu, mali by ste myslieť aj na múdrych pomocníkov. My v Haas Fertigbau Vám, napríklad, navrhneme inteligentné elektroinštalácie, ktoré sa uplatnia napríklad pri centrálnom riadení osvetlenia, okenných žalúzií a roliet, elektrických spotrebičov, vykurovania, termostatických hlavíc, klimatizácie, zavlažovania a ďalších spotrebičov.

Viac informácií

ZABEZPEČENIE

O svoj domov nemusíte mať strach. Do rodinných domov Haas Fertigbau montujeme tie najnovšie zabezpečovacie systémy od spoločnosti Jablotron. Revolučný systém určený na ochranu objektov môže hlásiť vlámanie, požiar, zdravotné problémy, prepadnutie a prípadne ďalšie riziká.

DETEKTOR POHYBU

Vyhlási poplach v prípade, že rozpozná pohyb v miestnosti. Detektor je vhodný predovšetkým do miestností, do ktorých je možné vniknúť viacerými vstupmi. Pohybový detektor stráži aj jeho prípadné strhnutie zo steny.

GSM ÚSTREDŇA

Je mozgom celého systému. Prijíma hlásenia z detektorov (poplach, slabé batérie) a hlási ich ďalej užívateľovi formou SMS alebo PCO prostredníctvom zabudovaného komunikátora. Poplach hlási aj prostredníctvom zabudovanej sirény.

OPTICKÝ DETEKTOR POŽIARU

Stráži a reaguje na prítomnosť dymu (viditeľné splodiny horenia) a taktiež na zvýšenú teplotu v miestnosti spôsobenú požiarom. Detektor má taktiež zabudovanú sirénku, ktorá lokálne upozorní na požiar.

O DIANÍ DOMA MÔŽETE MAŤ NEUSTÁLY PREHĽAD

O dianí doma môžete mať neustály prehľad vďaka mobilnej aplikácii MyJABLOTRON. Z kaviarne, z dovolenky alebo zo služobnej cesty si môžete overiť stav alarmu, ovládať ho, prehliadať históriu udalostí i fotografie získané detektormi s kamerou, zistiť aktuálnu teplotu, kde vás zaujíma a overiť stav spotreby elektriny.