SK | CZ

Haas Fertigbau - Haas Fertigbau SK

TECHNOLÓGIE

Vždy kladieme zásadný dôraz na kvalitu a rýchlosť výstavby certifikovaným systémom, nízku energetickú náročnosť stavaných drevostavieb, zdravotnú nezávadnosť používaných materiálov a šetrnosť k životnému prostrediu.

Inteligentný dom

Ak plánujete stavbu domu, mali by ste myslieť aj na chytrých pomocníkov. My v Haas Fertigbau Vám, napríklad, navrhneme inteligentné elektroinštalácie, ktoré sa uplatnia napríklad pri centrálnom riadení osvetlenia, okenných žalúzií a roliet, elektrických spotrebičov, vykurovania, termostatických hlavíc, klimatizácie, zavlažovania a ďalších spotrebičov.

Vypínače síce vypadajú ako tie bežné, ale na rozdiel od nich možno stiskom jediného tlačidla ovládať rôzne spotrebiče a využívať niekoľko funkcií súčasne. Dokážu zareagovať na rad situácií – keď vetráte oknom, vypne kúrenie v miestnosti, keď začne pršať, zavrie strešné okná a zakryje bazén, keď odchádzate z domova, vypne všetky spotrebiče a zásuvky s výnimkou tých, ktoré majú zostať zapnuté (napr. chladnička).

Inteligentný systém vás navyše upozorní na problémy. Vďaka detekcii pohybu postráži po vašom odchodu dom a pošle SMS na mobil, keď sa objaví nepozvaný hosť. Mobil zapípa aj vtedy, keď hlásiče dymu detekujú nebezpečenstvo. Svoj domov pritom môžete pohodlne ovládať na diaľku – stačí mať internetové pripojenie.

Výhodou je aj skutočnosť, že dnešné inteligentné elektroinštalácie šetria elektrinu. Systém totiž riadi spotrebiče tak, aby pracovali, len keď je potrebné.