SK | CZ

Haas Fertigbau - Haas Fertigbau SK

TECHNOLÓGIE

Vždy kladieme zásadný dôraz na kvalitu a rýchlosť výstavby certifikovaným systémom, nízku energetickú náročnosť stavaných drevostavieb, zdravotnú nezávadnosť používaných materiálov a šetrnosť k životnému prostrediu.

VONKAJŠIE STENY

Jedným z kľúčových prvkov každej drevostavby sú vonkajšie steny. Ich dôležitou úlohou je, aby dom odolal mrazivým i horúcim mesiacom, uchoval pre obyvateľov komfortnú tepelnú pohodu vo vnútri domu a ušetril im tiež peniaze za energie. V prípade montovaných drevostavieb Haas Fertigbau platia všetky tieto body bezo zvyšku.
Rodinné domy uchovajú zásluhou použitého konštrukčného systému stabilnú teplotu v lete i zime a ušetrené financie vďaka nim skutočne zbadáte. O tepelný komfort a nízke náklady na energie sa starajú certifikované vonkajšie steny Thermo-Protect, ktoré sú vybavené jednak parozábranou, a jednak parobrzdou.

DIFÚZNE UZATVORENÝ SYSTÉM

SYSTÉM S PAROZÁBRANOU

Parozábranu, alebo ak chcete difúzne uzatvorený systém, využíva Haas Fertigbau už viac ako 40 rokov a funguje v tisícoch domov po celej Európe. Princíp spočíva v tom, že sú nosné konštrukcie vonkajších stien drevostavby spolu s ďalšími dôležitými vrstvami dokonale chránené proti prenikaniu vlhkosti. Na to slúži parotesná fólia. Fólia zabezpečuje, aby bola vonkajšia stena neustále úplne suchá a funkčná.

DIFÚZNE OTVORENÝ SYSTÉM

SYSTÉM S PAROBRZDOU

V porovnaní s parozábranou je parobrzda relatívne novým systémom, ktorý sa používa iba niekoľko rokov. Aj tak má ale tzv. difúzne otvorený systém veľkú budúcnosť a môže slúžiť ako rovnocenná alternatíva osvedčených konštrukcií s parozábranou. V čom je parobrzda iná? Dovoľuje časti vlhkosti z interiéru preniknúť do konštrukcie vonkajších stien, prestúpiť ňou, a následne sa odpariť von. Funguje tak skôr ako regulácia – jednoducho zabraňuje vstupu nadmerného množstva vlhkosti. Rýchle prestúpenie vlhkosti cez konštrukciu a jej následné odparenie zaisťujú materiály s nízkym difúznym odporom v skladbe vonkajšej steny drevostavby. To sa týka tepelných izolácií aj samotnej fasády.

POROVNANIE

Obidva systémy skvelo fungujú. Ak máte radi tradičné riešenia, zvoľte parozábranu, ak ste priaznivcom noviniek, môžete zvoliť parobrzdu. V prvotriednom certifikovanom prevedení Thermo-Project tvoria obidve prevedenia hlavnú súčasť nízkoenergetických drevostavieb Haas Fertigbau.

Parozábrana ani parobrzda neriešia otázku vetrania rodinných domov, ich úloha je odlišná. Dostatočný odvod vlhkosti z interiéru zaistíte vždy len prirodzeným vetraním, prípadne využitím decentrálne či centrálne riadeného vetrania s rekuperáciou.